שיטות טיפול

ד"ר עופר רום משלב במרפאתו טיפול ברפואה טבעית, ידע מדעי-מחקרי מוכר, חמשת מרכיבי תורת הריפוי הסינית העתיקה וכן שיטות ריפוי נטורופתיות. מטרת הטיפול היא להחזיר לגוף החולה את האיזון הפיזי והנפשי ההכרחי לריפוי טבעי מלא.

ששת המרכיבים העיקריים בטיפול ברפואה הטבעית כוללים:
דיקור- אקופונקטורה, צמחי מרפא, שינוי תזונתי, מגע, תרגילי נשימה והרחבת התודעה.
מטרתו של הטיפול היא להחזיר את האיזון הפנימי, הפיזי והנפשי ולזרז תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף.

מעט הסבר על כל שיטה:

טיפול דיקור:

מרידיאנים (מסלולי אנרגיה) שמובילים את האנרגיה לאיברים הפנימיים זורמים על פני השכבה החיצונית של גופנו. על גבי מסלולי אנרגיה אלה קיימות נקודות אקופונקטורה שדרכן ניתן להשפיע על האיברים הפנימיים.
בחירת הנקודות לדיקור מתבצעת על ידי התאמה אישית. לאחר הדיקור המטופל שוכב תוך כדי הרפיה עם המחטים כ-20 דקות. הטיפול נעשה באמצעות מחטים חד פעמיות. הטיפול אינו כואב כלל ואפילו משרה הרגשה נעימה ושלווה.
הטיפול "נותן פקודות" להפרשות נוירוטרנסמיטורים והורמונים על ידי משובים עצביים. שילובים מסויימים של נקודות מאפשרים להוביל לשינויים בגוף ולחיזוק מערכות. כל טיפול דיקור משפיע במעט על המערכת. רציפות של מספר טיפולים (או במקרים כרוניים סדרת טיפולים) בונה, מחזקת ומתקנת את חוסר האיזון מהיסוד.
מחקרים הוכיחו שבזמן הדיקור מפריש הגוף אנדורפינים-מעין משכך כאב טבעי של הגוף ובכך תורם לתחושת הרוגע.
מחקרים הראו שבעקבות דיקור השתפרה פעילות אנטי דלקתית, ויש לדיקור אף השפעה מווסתת על מערכת החיסון (הפחתת אלרגיות).

צמחי מרפא סיניים:

המטופל מקבל תערובת צמחים סיניים בהתאמה אישית ולאחר אבחון, בהתאם לחוסר האיזון הפנימי שלו.
הידע רב-השנים בתורת הצמחים הסיניים הצטבר לאורך אלפי שנים. ד"ר עופר רום משתמש במאות סוגים של צמחים ובאלפי וריאציות. הצמחים מחולקים על פי משפחות של צמחים לדוגמא: מחזקי דם, מחזקי אנרגיה, מרגיעי נפש, מטהרי כבד, משתנים, מורידי חום ומקררים. הפורמולות של הצמחים הן התרופות הפנימיות הטבעיות שעובדות באופן הוליסטי, כלומר מטפלות במקור ובגורמים למחלה ולא בסימפטומים בלבד. מינון נטילת הצמחים נקבע על ידי המטפל ע"פי נתוני המטופל.
הצמחים עוברים בקרת איכות בארה"ב, מאושרים על ידי משרד הבריאות בישראל ונבדקים על ידם לעיתים תכופות. הצמחים הם היפו-אלרגנים, נקיים וכשרים.

תזונה:

"מה שאנו אוכלים זה מה שאנחנו". ד"ר עופר רום מאבחן את התבנית של המטופל, מתאים לו תפריט ההולם את המבנה הפיזי-נפשי שלו או שלה ומאפשר את חזרת המטופל לאיזון ולריפוי. עופר משלב בין תזונה סינית רפואית לבין תזונה פונקציונאלית.
תזונה סינית: התזונה הסינית"מסתכלת" על המאכלים בצורה שונה במערב. היא מתאימה את המזונות הקרים והחמים לאנשים בעלי אופי וגוף קר או חם. כמו כן, רואים במזונות שונים נטייה אנרגטית שונה לחיזוק אלמנטים ואיברים שונים בגוף. התזונה הסינית חייבת להיות מותאמת לעונות השנה ולמצב האנרגטי של המטופל.
תזונה פונקציונאלית: היא מדע שחוקר את המזונות המלאים ומחפש את הצירופים של סוגי המזון שמטפלים בבעיות בריאות מתוך הבנה מדעית של המרכיבים הביוכימיים בתוך הפרי, הירק, הפטרייה או האצה והשפעתם על המטופל להשגת בריאות מיטבית, או לחיזוק המערכת החיסונית ומניעת מחלות אוטואימוניות, ניווניות או סרטן.

מגע:

חסרי איזון רבים נוצרים מחסימות בזרימה החופשית של מסלולי האנרגיה. טווינה שהיא פזיוטרפיה סינית מאפשרת לפתוח את החסימות, זרימה טובה יותר של אנרגיה ומעודדת כוחות ריפוי. יחד עם זאת ד"ר עופר רום משלב במרפאתו גם מיכשור מודרני כגון: מכשיר אולטרא סאונד, מכשירי פזיוטרפיה, מכשירי טנס חשמליים, כיוון שהוא דוגל בשילוב של ידע ישן עם חדש כדי למקסם את יכולות הריפוי.

תרגילי נשימה והרחבת התודעה:

האדם הוא יצור המורכב מחומר ורוח. הוא נוטה להישאב לתודעת החומר והגוף ולשכוח את התהליכים הרוחניים שהוא אמור לעבור. ד"ר עופר רום במרפאתו מנסה לקרב ולאזן את הרבדים השונים של האדם באמצעות תרגילי איזון והרפיה דרך נשימות ודמיון מודרך. כמו כן, מתן תרגילים לבית לפיתוח והרחבת התודעה.

2015-05-18_1825